Proč nejsme sami sebou?

20. května 2015 v 17:59 | ♥Sweet |  My thoughts...
Všichni říkají: Buď sama sebou! Ale jak mám být sama sebou, když nevím kdo jsem?
Lidi se mění podle událostí a jiných lidí, všichni jsme ovlivňováni okolím.
Holky se oblékají jako modelky z časopisu a kluci se snaží mít svaly jako boxeři, kteří nedělají nic jiného než posilují.

Všichni se měníme podle okolí a zároveň nám všichni říkají, ať jsme sami sebou.
Jenže jak máme vědět, jací jsme, když sami sebe známe jen ve svém okolí, tak jak nás znají naši přátelé, rodina… Jenže to se snažíme vypadat co nejlíp, abychom se neztrapnili, ale k čemu to je? Když neznají nás takové, jací jsme, když v tom ani my nemáme tak úplně jasno...


Někteří lidé, jsou úplné kopie slavných osobností, které sledují v televizi. Jiní si ještě zachovali něco ze sebe. V tomhle světě, ale nikdo není sám sebou, protože to v téhle manipulativní společnosti ani nejde. Reklamy, obchodníci, přátelé… všichni s námi nějakým způsobem manipulují, jak teda chcete být sami sebou, když jste pořád pod vlivem někoho jiného? Z jejich vlivu se nelze dostat, když s nimi trávíte skoro veškerý čas.
Drby a pomluvy hrají taky svou roli a někteří si je berou k srdci, tak že se z holky, která byla zdravá a měla jen trošku nadváhu stala, kvůli svým spolužákům, anorektička.
Dalším důvodem proč nejsou lidi sami sebou je, že se bojí odmítnutí, ztrapnění… bojí se, jak by je jejich okolí příjmulo, kdyby ukázali kdo opravdu jsou.
Nejméně jednou za den, by se každý měl podívat do zrcadla a chvíli přemýšlet, jaký je jak se chová, jak působí na okolí a okolí na něj. Zkuste se ze svých chyb učit a pokud jste se chovali jako někdo jiný pod vlivem vzteku, tak se omluvte. Každý máme v našem okolí nejméně jednoho člověka- manipulátora, kterému se daří úspěšně nás měnit v někoho, kdo nejsme. Přibližně 85% lidí ze sta nejsou sami sebou a je s nimi manipulováno. Zamyslete se jak se chováte sami a jak v společnosti svých přátel. Kým vlastně jsme?

OTÁZKY NA ČTENÁŘE
♣Jak to máte vy?
♣Jste sami sebou?
♣Je někdo ve vašem okolí, kdo s vámi manipuluje?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tee Pee Tee Pee | 20. května 2015 v 18:11 | Reagovat

Zdravím Tě,
netuším jak začít, nikdy jsem nebyla nucena nic podobného dělat, ale bylo mi to doporučeno a logicky jsem si i jistá, že je to asi to jediné, co mi může pomoci splnit můj sen. Proto se předem omlouvám, pokud Tě má žádost bude obtěžovat, ale věř, že i těch pár sekund, které mi věnuješ, mi pomůže splnit můj největší sen.
Jsem hrdá majitelka toho nejúžasnějšího stvoření, které jsem kdy potkala- tříleté psice čistokrevného voříška jménem Amy. Ačkoliv jsme si prošly nejednou nesází, je mým nejlepším parťákem, přítelem, ochráncem a oddaných společníkem. Po váhání a uváhách "ono to stejně nevyjde" jsem se nakonec rozhodla nás přihlásit do jisté soutěže. Pokud jsi dočetla až sem, jsem Ti velmi vděčná za Tvou pozornost a dovolím si troufale požádat, zda by jsi mi tento sen pomohla splnit. Stačí otevřít tento odkaz → http://www.brithappytogether.cz/ a pod prvním videem ("Tee Pee") kliknout na tlačítko "To se mi líbí".
Předem děkuji a věřím v Tvou pomoc :).

2 utesiorusuwes utesiorusuwes | E-mail | 31. července 2018 v 4:26 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama