Ideální/dokonalý svět

16. prosince 2015 v 21:24 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Pod pojmem ideální svět si představím přírodu bez elektřiny, někte hluboko v horách a daleko od civilizace, která by ničila ovzduší. Krásně zelenou louku plnou květin různých druhů. Všude plno stromů a nádherné lesy s hlasy zpívajících ptáků. Prostě přírodní klid.
Jenže nevím jestli bych v takové kráse vydržela sama. Pro mně ideální svět znamená být v ideálním prostředí (v přírodě) a s rodinou, nebo někým koho mám ráda. Někým s kým bych si mohla občas popovídat, ale nenarušil by klid a atmosféru lesa. Někým, kdo by respektoval mně i zvěř kolem sebe. Bez jisté osoby, mně blízké, bych v takovém světě nevydržela a nebyl by už ideální. Cítila bych se sama. A pocit samoty není hezká věc.
Možná si tady pletu slova ideální a dokonalý. Není to to samé, avšak podle mě je ideální pro nás to co nás jistým způsobem naplňuje. Naplňuje štěstím, nebo pozitivními pocity. Proto vám může přijít, že moje ideální představa světa je podobná té vysněné, nebo-li dokonalé. Nebyli byste daleko od pravdy.
Ideální svět by neměl být jen pro mně (teď si asi myslíte, že jsem sobec), ale pro všechny lidi. Ale jak chcete (ne že by se o to někdo extra snažil) udělat ideální svět pro všechny, když neznáte ideály všech lidí? Nic nemůže být dokonalé z toho důvodu, že pro každého je dokonalé (a ideální) něco jiného. Každý jsme jiní. A proto nemůže existovat ideální svět pro všechny, ale může existovat ideální život pro každého a ten si každý z nás tvoří sám...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blabla bu :D blabla bu :D | 21. prosince 2015 v 7:57 | Reagovat

Pěkný a pravdivý článek sám nikdo nevydrží a vždy naruší někdo klid :D a taky to že nechceš byt sobec a že by se nedalo udělat pro všechny ideální. Jedině kdyby každý měl svůj vlastní ostrov ve vesmíru to by možná šlo  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama