Únor 2016

Denní režim (Teen wolf)

27. února 2016 v 20:59 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Tento týden jsem měla jarní prázdniny a i když jsem měla naplánovanou spoustu učení a hlavně čtení, nějak se to zvrtlo.
V pondělí jsem objevila boží seriál Teen wolf a začala jsem ho sledovat fakt ve velkém. Večer každý den do 1.00 a ráno hned jak jsem vstala jsem byla na mobilu, nebo na pc s zaplým novým dílem. Jedna epizoda mi trvala jeden den. Vzhledem k tomu, že jsem mezi tím i pila a jedla, tak se to dalo zvládnout. Teď když se zamyslím, tak jsem byla trochu jako zombie, nebo jako feťák. Na Teen wolf úplně závislá. Kdo Vlčí mládě zná, tak určitě víte jak super to je zrovna se dívám na 5. sérii a je to super, ale přijde mi že je trošku slabší. Co si o tom myslíte vy? Mi tam dost chybí Derek ale moje úplně mega oblíbená postava je Stiles! Úplně jsem se do něho za tu dobu zamilovala. ♥


Obsah sérií:
 1. největší problém: vraždící vlkodlak
 2. Dalkší problémy lovci a nové monstrum
 3. Stínoví muži, Stiles posedlý duchem a nová liška
 4. Kostnatci a zmrtvýchvstálá Kate
 5. ?

Cena našich životů

17. února 2016 v 14:52 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Je zvláštní, že náš lidský život je tak cenný, ale nikdo si ho tolik neváží.
Nikdo nevíme co je po smrti. Vezměme v potaz, že se po smrti regenerujeme a změníme na dalšího živočicha. Zamyslete se a odpovězte si tedy na otázku "Jakým zvířetem byste chtěli být?" A teď si položte další "Chtěla byste být zvíře, nebo se narodit znovu jako člověk?"
Nezdá se to, ale tyhle otázky jsou klíčové. Proč by jsem měli chtít být zvířetem? Zvířata nemyslí, jednají podle instinktů, nemají rozum, neuvažují a neprožívají emoce, lásku a jiné city.
Ale co lidi? Jsou to moudří tvorové, umí myslet, vyrábět nové věci, zdokonalovat se, uvažovat, milovat a mnoho další. Jsem nádherná rasa. Nádherný druh. Tak proč si nevážíme toho čím a kým jsme? Proč chceme být něčím jiným? Nějakým jiným tvorem?
Jenže i přes tyhle lidské klady lidi nejsou dobří. Lidi jsou skažení chamtivostí, chtivostí, bohatstvím a ničemím. Jsou posedlí lovením a všemožným postupem dále. Zabíjejí se navzájem, zabíjejí zvířata. Krmí se zvěří, ale ne jen pro obživu (což by bylo v pořádku), ale pro zábavu.
Někdy si opravdu přeji stát se tím nevinným zvířetem, které netuší co se kolem něho děje. Místo toho abych byla člověkem a nesla vinu mého druhu za to ničení přírody a hloupé "honičky" o moc. Chtěla bych to přehlížet, ale nejde to. Protože člověk je druh, který si neváží ničeho. Ani životů svého druhu, ani zvířat...
A co vy? Vážíte si sami sebe a nebo by jste chtěli být nevinnou myšičkou?

Olympiáda z ČJ (okresní kolo)

10. února 2016 v 21:22 | Ell ♥ |  Diary
V pondělí 8.2.2016 jsem byla na olympiádě z ČJ okresním kole. Jak to všechno probíhalo?
Autem nás ředilet (ještě s jedním mým spolužákem) vezl do Ostravy na okresní kolo. Ze začátku jsme se zapsali a podepsali, že jsem dorazili. Pak jsme se přesunuli do hlavní místnosti, kde se měl psát test.
Na mluvnici jsme měli 60min a na sloh tentýž čas.

Mluvnice nebyla zase tak složitá, ale jak se dalo čekat sloh byl lehčí. No jak se to vezme.
Když jsem dopsala mluvnici měla jsem ještě 30 min. volného času. No "volného času" mlusela jsem sedět na zadku a čekat. Nudila jsem se tak se mi povedlo použít papír na kreslení. (obrázek pod článkem je moje dílo- z nudy)

Po 15 min. přestávce jsme dostali slohový test. A teď pozor! Zadané téma bylo "nejlepší maska". Všichni soutěžící jak to otočili, tak se zasmáli a házeli pohledy po porotcích jako" to vážně?" "lepší by tam nebylo?" atd. Delší dobu mě na to téma nemohlo nic napadlnout. Předpokládala jsem, že budou všichni psát o maskách a přetvařování, že člověk má plno masek. No a nakonec to byla taky pravda. Nechtěla jsem psát úplně to co oni, tak jsem to pojala jako dokonalost.
Většina té slohovky je o dokonalosti a jak se jí snažíme všichni dosáhnout.


Vlastně shrnutí by znělo asi tahle: " Dokonalosti se snažíme dosáhnout různými maskami a změnami sebe samy. Měníme se, aby jsme byli dokonalí pro jednoho a pak zase pro druhého. Je to začarovaný kruh z kterého se dá vystoupit jen tak, že si uvědomíte, že nikdo není dokonalý a přestanete o smyšlenou dokonalost usilovat. Kdyby na světě totiž byli všichni dokonalí, ztratila by sama "dokonalost" význam. Stala by se obyčejnou věcí, jako je třeba mobil."

Shrnutí nebo-li část mé slohovky :D Vůbecnetuším jestli jsem moc neodběhla od tématu. No snad to bude okey.
Když jsme skončili a nás odvezl ředitel zpět do školy, šla jsem na oběd a pak na zbytek hodiny výtvarky. Mohla jsem jít sice domů, ale nechtělo se mi a navíc kdo by chtěl přijít o výtvarku? :D Já teda ne!

Domov

8. února 2016 v 13:56 | Ell ♥ |  Témata Týdne
"Nejsi doma tam, kde žiješ, ale kde ti rozumí." -Christian Morgenstern

Domov je pro každého něco jiného. Většinou si pod pojmem domov představíme místo, kde bydlíme. Jenže podle mě to není tak úplně přesné. Jsem toho názoru, že domov je místo, kde trávíte čas s lidmi které milujete - s rodinou.

Domov je místo, kde jste se narodili.
Domov je místo, kde pobýváte.
Místo, kde jste sami sebou a
místo, kde je vám dobře.

Domov by měl být klidný, útulný a plný lásky. Doma jste u rodičů, přátel a svých blízkých. Pro mě je domov tam, kde mi lidi rozumí a to jak u rodiny, tak u přátel. Je to místo, kde se vracím a s klidem mě příjme. Jaký je ten váš?

7 důvodů proč mě baví žít

1. února 2016 v 21:19 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Koho by nebavilo žít? Znám lidi, kteří se dívají na život pesimisticky, ale i ti (i když si to ztěží přiznají) mají k životu vztah a dalo by se říct, že je jistým způsobem baví. Chtěla bych vám vyjmenovat pár bodů proč mne baví žít. Tak jde se na to:

 1. Můžu zkoušet nové věči!
  Od blbostí po velké zážitky, prostě zkoušet něco nového a poznávat dosud nepoznané. Někdy bych chtěla zkusit buggie jumping!
 2. Mám úžasné přátelé a s nimi nové zážitky!
  Kdaždý máme aspoň jednoho kamaráda ať už toho "pravého" nebo prostě někoho s kým se stýkáme mimo školu. Nové zážitky s kamarády se můžou oživit, když spolu s partou navštívíte třeba aqua-park.
 3. Můžu číst stále další a další knihy
  Miluju čtení a poznávání nových příběhu. Miluju knihy, knihy a zase knihy. Kdo nečte neví o co přichází! A stejně nejhezčí chvíle jsou ty když se zachumlám do peřiny s horkým čajem a příjemnou knížkou.
 4. Kouzlo přírody
  Příroda je všude kolem nás a poznávat její kouzlo je nádhera. Nejradši se procházím v klidu po lese, nebo parku a poslouchám zpěv ptáčků a užívám si ten klid.
 5. Zábava je všude!
  Když žít, tak naplno! Proto se nebojte riskovat a jděte za tím klukem oslovit ho! Riskovat nemyslím jen v vztazích, ale všeobecně. Nebojte se a užijte si zábavu, třeba na párty.
 6. Zvířata jsou lék na duši!
  Bez mého psa a kočky bych to nebla já. V nouzi je obejmu, oni mě vyslechnou a vím, že mé tajemství udrží v bezpečí. Jsou to nejlepší a nejvěrnější kamarádi a lék na duši! Mám vždycky hroznou radost, když vidím ty jeho šťastné oči, že mně vidí a jak vrtí ocasem!
 7. Žijte podle sebe!
  Život je váš a jen vy rozhodujete jak ho chcete prožít. Nikdo vám nemůže diktovat co máte dělat. Každý máme svou hlavu, tak ji použijte! Poslední bod je individuální! Napište mi třeba do komentářů co dělá radost vám! Takže 7.bod si vymyslete vy! Proč vás baví žít?