Cena našich životů

17. února 2016 v 14:52 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Je zvláštní, že náš lidský život je tak cenný, ale nikdo si ho tolik neváží.
Nikdo nevíme co je po smrti. Vezměme v potaz, že se po smrti regenerujeme a změníme na dalšího živočicha. Zamyslete se a odpovězte si tedy na otázku "Jakým zvířetem byste chtěli být?" A teď si položte další "Chtěla byste být zvíře, nebo se narodit znovu jako člověk?"
Nezdá se to, ale tyhle otázky jsou klíčové. Proč by jsem měli chtít být zvířetem? Zvířata nemyslí, jednají podle instinktů, nemají rozum, neuvažují a neprožívají emoce, lásku a jiné city.
Ale co lidi? Jsou to moudří tvorové, umí myslet, vyrábět nové věci, zdokonalovat se, uvažovat, milovat a mnoho další. Jsem nádherná rasa. Nádherný druh. Tak proč si nevážíme toho čím a kým jsme? Proč chceme být něčím jiným? Nějakým jiným tvorem?
Jenže i přes tyhle lidské klady lidi nejsou dobří. Lidi jsou skažení chamtivostí, chtivostí, bohatstvím a ničemím. Jsou posedlí lovením a všemožným postupem dále. Zabíjejí se navzájem, zabíjejí zvířata. Krmí se zvěří, ale ne jen pro obživu (což by bylo v pořádku), ale pro zábavu.
Někdy si opravdu přeji stát se tím nevinným zvířetem, které netuší co se kolem něho děje. Místo toho abych byla člověkem a nesla vinu mého druhu za to ničení přírody a hloupé "honičky" o moc. Chtěla bych to přehlížet, ale nejde to. Protože člověk je druh, který si neváží ničeho. Ani životů svého druhu, ani zvířat...
A co vy? Vážíte si sami sebe a nebo by jste chtěli být nevinnou myšičkou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama