Olympiáda z ČJ (okresní kolo)

10. února 2016 v 21:22 | Ell ♥ |  Diary
V pondělí 8.2.2016 jsem byla na olympiádě z ČJ okresním kole. Jak to všechno probíhalo?
Autem nás ředilet (ještě s jedním mým spolužákem) vezl do Ostravy na okresní kolo. Ze začátku jsme se zapsali a podepsali, že jsem dorazili. Pak jsme se přesunuli do hlavní místnosti, kde se měl psát test.
Na mluvnici jsme měli 60min a na sloh tentýž čas.

Mluvnice nebyla zase tak složitá, ale jak se dalo čekat sloh byl lehčí. No jak se to vezme.
Když jsem dopsala mluvnici měla jsem ještě 30 min. volného času. No "volného času" mlusela jsem sedět na zadku a čekat. Nudila jsem se tak se mi povedlo použít papír na kreslení. (obrázek pod článkem je moje dílo- z nudy)

Po 15 min. přestávce jsme dostali slohový test. A teď pozor! Zadané téma bylo "nejlepší maska". Všichni soutěžící jak to otočili, tak se zasmáli a házeli pohledy po porotcích jako" to vážně?" "lepší by tam nebylo?" atd. Delší dobu mě na to téma nemohlo nic napadlnout. Předpokládala jsem, že budou všichni psát o maskách a přetvařování, že člověk má plno masek. No a nakonec to byla taky pravda. Nechtěla jsem psát úplně to co oni, tak jsem to pojala jako dokonalost.
Většina té slohovky je o dokonalosti a jak se jí snažíme všichni dosáhnout.


Vlastně shrnutí by znělo asi tahle: " Dokonalosti se snažíme dosáhnout různými maskami a změnami sebe samy. Měníme se, aby jsme byli dokonalí pro jednoho a pak zase pro druhého. Je to začarovaný kruh z kterého se dá vystoupit jen tak, že si uvědomíte, že nikdo není dokonalý a přestanete o smyšlenou dokonalost usilovat. Kdyby na světě totiž byli všichni dokonalí, ztratila by sama "dokonalost" význam. Stala by se obyčejnou věcí, jako je třeba mobil."

Shrnutí nebo-li část mé slohovky :D Vůbecnetuším jestli jsem moc neodběhla od tématu. No snad to bude okey.
Když jsme skončili a nás odvezl ředitel zpět do školy, šla jsem na oběd a pak na zbytek hodiny výtvarky. Mohla jsem jít sice domů, ale nechtělo se mi a navíc kdo by chtěl přijít o výtvarku? :D Já teda ne!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama