Duben 2016

Hlavu vzhůru až do oblak... za svými sny

11. dubna 2016 v 14:41 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Každý máme někdy špatné chvíle, ale i tak hlavu vzhůru a hleďte pyšně do oblak...
Nejde o to čekat až to přejde, ale o to naučit se v tom chodit. Pokud máte problémy a díky nim se vzdáváte svým snům, připadáte si méně cení. A tak si myslíte, že nic nedokážete? Nemáte pravdu. Jde jen o to se zamyslet zvednout hlavu a začít si své sny plnit. To co nejde? To půjde! Chce to jen dřít a snažit se...

Teď prožívám takovou "temnější životní náladu"... Jsem nemocná, všichni se se mnou přestali bavit a celá moje třída je na mě naštvaná + pomluvy. Tak se snažím co nejméně nápadně tou školou projít a co nejdříve zmizet. Jenže tím se nic nezmění. I když mě pomlouvají a většina z nich nenávidí, tak si z toho nic nedělám. Nehodlám klesnout na jejich úroveň a taky je pomlouvat. K čemu by to bylo? A proto jsem se těď více zaměřila na své sny. Už mě od nich nikdo neodrazuje a díky nepozornosti ostatních na ně mám větší čas. Mám více času na sebe. A tak toho využívám.
Více čtu, více se učím, více tančím a snažím se naučit to o čem jsem vždy snila. Nejde o to, že to zrovna teď nejde, tak to vzdám. To teda ne! Když to nejde teď, tak to půjde jindy. Když se třeba snažíte udělat provaz, taky to nejde hned všechno najednou. Musíte se každý den protahovat a den co den, jste zase o kousíček blíže ke splnění svého snu, až se vám to jednoho dne povede... Prostě všechno postupně. Kruček po krůčku.

"Lidská mysl je schopna dokázat cokoliv, co si vymyslí a čemu uvěří"
Napoleon Hill

Často jsem se bavila s kamarády (to jsem ještě nějaké měla) a nevnímala jsem sebe a své sny. Jen je... (ty kamarády) na sebe jsem zapomínala.
Takže pokud to tak máte jako já... a jste zrovna teď ne moc oblíbení, tak nezoufejte a místo brečení v koutě "Hlavu vzhůru a jděte si za svým snem!" Protože až se vám ten sen splní, budete šťastní, že jsi pro sebe něco udělali, nevzdali to a nebyli jen smutní z nedostatku slunce venku. Každá zlá chvíle přejde, nic netrvá věčně. To je život, tak si ho neničme a počkejme, až zase vysvitne slunce společně s našimi sny...
Tak co jdete si splnit svůj sen?

"Nešťastný člověk se může osvobodit jenom zapomenutím nebo sněním."
Jean Marie Guyau

Proč ztrácet čas špatnou náladou, když si zatím můžeme splnit sen?
Ell♥

Chceš psát? Musíš to zažít

6. dubna 2016 v 20:26 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Pokud chcete o něčem psát článek, knihu či povídku, tak to musíte zažít. Mít s tím aspoň nějaké zkušenosti, nebo to mít načtené. Nedávno jsem o tom přemýšlela, protože když píšete knihu a chcete psát třeba o chemickém výzkumu, tak toho asi moc nenapíšete, pokud jste ten výzkum nedělali, nebo o něm nepřečetli plno faktů, odkazů a jiné dostupné literatury. Takže to nemá smysl psát o něčem co nemáte zažité.
Pokud tedy chcete psát o (zůstaneme u věděckého výzkumu) tématu, musíte si něco najít a zažít si to. Zkusit si ten pokus, zjistit jak to bylo, co se s tím dělo atd.
Na wattu mám už dopsanou knížku (krimi román) a jediné díky čemu se mi ji povedlo dopsat bylo to, že jsem měla plno podobných knížek načtených a ne jen knížek dívala jsem se na krimi filmy a četla psycho články. Kdybych se na to nepřipravila, tak by to nikoho nebavilo číst a proč taky? Řekli by si "Pane bože, proč o tom něco píše když tomu nerozumí a ani popsat to neumí". Nemůžete něco dobře a kvalitně popsat, nebo vysvětlit pokud to nemáte zažité. Knihy mají být záživné a výstižné, mě by teda nějákou nezáživnou knihu číst nebavilo.
Tak abych to shrnula pokud chcete o něčem psát, něco vyprávět, nebo něco dobře vysvětlit, musíte to zažít!