Chceš psát? Musíš to zažít

6. dubna 2016 v 20:26 | Ell ♥ |  Témata Týdne
Pokud chcete o něčem psát článek, knihu či povídku, tak to musíte zažít. Mít s tím aspoň nějaké zkušenosti, nebo to mít načtené. Nedávno jsem o tom přemýšlela, protože když píšete knihu a chcete psát třeba o chemickém výzkumu, tak toho asi moc nenapíšete, pokud jste ten výzkum nedělali, nebo o něm nepřečetli plno faktů, odkazů a jiné dostupné literatury. Takže to nemá smysl psát o něčem co nemáte zažité.
Pokud tedy chcete psát o (zůstaneme u věděckého výzkumu) tématu, musíte si něco najít a zažít si to. Zkusit si ten pokus, zjistit jak to bylo, co se s tím dělo atd.
Na wattu mám už dopsanou knížku (krimi román) a jediné díky čemu se mi ji povedlo dopsat bylo to, že jsem měla plno podobných knížek načtených a ne jen knížek dívala jsem se na krimi filmy a četla psycho články. Kdybych se na to nepřipravila, tak by to nikoho nebavilo číst a proč taky? Řekli by si "Pane bože, proč o tom něco píše když tomu nerozumí a ani popsat to neumí". Nemůžete něco dobře a kvalitně popsat, nebo vysvětlit pokud to nemáte zažité. Knihy mají být záživné a výstižné, mě by teda nějákou nezáživnou knihu číst nebavilo.
Tak abych to shrnula pokud chcete o něčem psát, něco vyprávět, nebo něco dobře vysvětlit, musíte to zažít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tady?

Klik :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama